Canon oslavuje vedúcu pozíciu na trhu digitálnych fotoaparátov

Canon oslavuje vedúcu pozíciu na trhu digitálnych fotoaparátov

Novinky  /  Tlačová Správa / 02.04.2019 / 13:30

BRATISLAVA, 27. marca 2019 – Spoločnosť Canon dnes oznámila, že jej digitálne fotoaparáty s výmennými objektívmi (digitálne zrkadlovky a bezzrkadlovky) opäť obhájili pozíciu jednotky na globálnom trhu z hľadiska objemu predaja. Fotoaparáty Canon predajom dominujú už 16 rokov po sebe od roku 2003 do roku 2018.

 

Canon vyvíja svoje kľúčové komponenty pre zobrazovacie systémy, ktoré sú súčasťou systému EOS použitého pri fotoaparátoch s výmennými objektívmi – obrazové snímače CMOS, obrazové procesory a výmenné objektívy – ktorých jadro tkvie v koncepte "rýchlosti, pohodlia a vysokej kvality obrazu". Vďaka tomu, že portfólio značky obsahuje širokú škálu produktov od vysoko výkonných profesionálnych zariadení až po jednoduchšie modely vhodné pre začiatočníkov, dokáže Canon ponúknuť riešenie pre potreby každého zákazníka.

 

V roku 2003, kedy sa začínali presadzovať digitálne zrkadlovky, predstavil Canon svoj prelomový model EOS 300D. Predaje tohto fotoaparátu, ktorý sa mohol pochváliť ľahkým kompaktným dizajnom a dobrou cenou, vládli globálnemu trhu a model tak odštartoval rozvoj trhu digitálnych zrkadloviek. Odvtedy uviedol Canon celý rad kvalitných fotoaparátov, vrátane profesionálneho modelu radu EOS-1D alebo EOS 5D, ktoré vydláždili cestu nahrávaniu videa pomocou zrkadloviek.

 

V marci roku 2018 predstavil Canon bezzrkadlovku EOS M50 a zrkadlovku EOS 2000D, ktoré umožnili menej skúseným používateľom preniknúť do sveta fotografie a zachytávať profesionálne vyzerajúce snímky. V snahe ďalej rozvíjať svoje portfólio obhájil Canon v roku 2018 svoju pozíciu globálnej jednotky v predajoch.

 

V septembri 2018 uviedol Canon na trh bezzrkadlový systém EOS R v snahe posúvať limity zachytávania obrazu a vizuálneho vyjadrenia. Bezzrkadlovku EOS R s full-frame snímačom doplnil vo februári 2019 ďalší full-frame model EOS RP – malý a ľahký fotoaparát s ohromujúcou kvalitou snímok. Súčasne bol oznámený aj vývoj šiestich nových RF objektívov pre systém EOS R.

 

 

Canon plánuje aj do budúcna zdokonaľovať svoje zobrazovacie technológie, ktoré budú základom ešte silnejšieho systému EOS, ktorý ponúkne nové cesty zachytávania obrazu vyhovujúce nesmierne rôznorodým skupinám používateľov. Aj naďalej bude Canon podporovať rastúcu popularitu fotografovania a natáčanie videa.

 

Alessandro Stanzani, výkonný vice prezident spoločnosti Canon Imaging Technologies & Communications Group, Europe, Middle East & Africa, uviedol: „Okrem obhájenia vedúceho podielu na globálnom trhu si Canon naďalej udržuje pozíciu jednotky v predaji kusov a hodnote na trhu digitálnych fotoaparátov v región EMEA. Aj naďalej posúvame hranice optických inovácií a naše predajné výsledky preukazujú silný dopyt po nových technológiách a systémoch.“

Canon oslavuje vedúcu pozíciu na trhu digitálnych fotoaparátov
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...