Canon novinky - EOS M50, 2000D, 4000D a Speedlite 470EX

Canon novinky - EOS M50, 2000D, 4000D a Speedlite 470EX

Novinky  /  Tlačová Správa / 26.02.2018 / 10:40

Nová bezzrkadlovka EOS M50 ponúkne rozlíšenie 4K aj možnosť použitia širokej škály objektívov Canon

BRATISLAVA, 26. februára 2018 – Canon predstavil ďalšiu posilu z produktového radu systémových fotoaparátov EOS M – doteraz najintuitívnejšie a technologicky najpokročilejšiu bezzdrkadlovku, EOS M50. Tento model je prvým systémovým fotoaparátom Canon, ktorý umožňuje natáčanie filmov v rozlíšení 4K. Okrem toho má vo výbave aj obrazový procesor DIGIC 8 alebo otočný dotykový displej.

 

Hlavné vlastnosti fotoaparátu Canon EOS M50:

 • Kompaktný a elegantný dizajn

 • Kompatibilita so širokou škálou objektívov Canon

 • Technológia automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS

 • Smart konektivita pre ovládanie pomocou Wi-Fi a Bluetooth

 • Intuitívne ovládanie

 

Canon EOS M50 je vhodným prístrojom pre používateľov smartfónov a kompaktov túžiacich po kvalitnejších fotografiách a videách. Teraz totiž dostanú k dispozícii ľahký a kompaktný fotoaparát, ktorý ponúka vlastnosti digitálnej zrkadlovky. A to aj vrátane podpory vymeniteľných objektívov, čo je pri vytváraní mnohých typov snímok a záberov zásadnou výhodou.

 

Srdcom EOS M50 je snímač CMOS typu APS-C s rozlíšením 24,1 megapixelov, ktorý si skvele poradí so zlými svetelnými podmienkami, zachytí aj tie najjemnejšie detaily a umožňuje kontinuálne snímanie rýchlosťou až 10 snímok za sekundu. Snímaču sekunduje obrazový procesor DIGIC 8, ktorý má dostatočný výkon pre prácu s rozlíšením 4K. Problémom preto nie je ani natáčanie technicky vysoko kvalitných filmov či vytváranie časozberných záberov. Použitá technika prináša maximálnu štandardnú hodnotu citlivosti ISO až 25 600 aj širokú škálu vylepšenia v oblasti automatického zaostrovania vrátane systému AF s duálnymi pixelmi CMOS. Nechýba ani automatická optimalizácia jasu (Auto Lighting Optimiser), digitálna optimalizácia vlastností objektívu (Digital Lens Optimiser) alebo vylepšovanie kresby v oblastiach s vysokým jasom (Highlight Tone Priority).

 

Za pozornosť stojí konektivita Wi-Fi1 a Bluetooth2 pre bezproblémové prepojenie fotoaparátu so smart zariadením alebo veľký elektronický hľadáčik. Fotografovanie a natáčanie filmov zjednodušuje tiež otočný dotykový displej s uhlopriečkou 7,5 cm, ktorý dovoľuje ovládať automatické zaostrovanie dotykom aj pretiahnutím. A samozrejme podporuje robenie záberov z rozličných uhlov.

Na diaľku? Vďaka konektivite Wi-Fi a technológiu Bluetooth

Na svoje si v prípade nového modelu prídu aj priaznivci mobilných technológií3 - Canon EOS M50 je kompatibilný s aplikáciou Camera Connect, ktorá je k dispozícii pre operačné systémy iOS aj Android. Umožňuje tak bezproblémovú spoluprácu fotoaparátu so širokou škálou mobilných zariadení. Užitočná je aj podpora technológie Bluetooth s nízkou spotrebou energie, vďaka ktorej môže byť EOS M50 neustále prepojený s tabletom alebo smartfónom. Používatelia tak môžu svoje smart zariadenie využiť napríklad na "prebudenie" fotoaparátu, k vzdialenému snímaniu alebo napríklad k jednoduchému pripojeniu na Wi-Fi na vzdialené fotografovanie v režime živého náhľadu. Bezdrôtová konektivita navyše dovoľuje aj prenos súborov a zdieľanie snímok na sociálnych sieťach, prípadne automatické ukladanie fotografií a filmov do cloudovej služby Canon Irista.
 

Inšpirujúca technológia pre filmové príbehy

Snímky zhotovené novým fotoaparátom sú vždy plné detailov – najmä vďaka rade optimalizačných technológií, ktoré ponúka obrazový procesor DIGIC 8. Akýkoľvek príbeh tak možno zachytiť do podoby filmu, v ktorom si diváci vychutnajú všetky podrobnosti vďaka rozlíšeniu 4K aj realistické farebné podanie. V prípade rozlíšenia HD možno využiť rýchlosť až 120 snímok za sekundu a získať tak úplne plynulý záznam akčných scén, prípadne túto snímkovaciu frekvenciu využiť pre kreatívnu prácu so spomalenými zábermi. Zaujímavé sú aj rýchlosti v prípade fotografovania – ak sa autori rozhodnú využiť kontinuálne automatické zaostrovanie, môžu sa spoľahnúť na rýchlosť až 7,1 snímok za sekundu, pri kontinuálnom snímaní je rýchlosť až 10 snímok za sekundu.
 

Canon EOS M50 je prvým fotoaparátom, ktorý podporuje nový 14-bitový súborový formát RAW CR3. Vďaka novej variante C-RAW možno snímky ukladať do súborov v plnom rozlíšení formátu RAW, avšak pri nižších nárokoch na kapacitu pamäťovej karty – oproti štandardnému RAW sú snímky menšie cca o 30 až 40 percent.

Široký výber objektívov a príslušenstva

Veľkou výhodou fotoaparátu EOS M50 je jeho kompatibilita so širokou škálou objektívov Canon. Priamo si nový fotoaparát rozumie s objektívmi radu EF-M a prostredníctvom adaptéra EF-EOS M s viac ako 80 objektívmi EF a EF-S. Užívatelia tak pre zhmotnenie svojich nápadov môžu využiť objektív, ktorý presne zodpovedá konkrétnym zámerom. Nesporným prínosom je aj pätica pre príslušenstvo, vďaka ktorej je možné pripojiť blesky Speedlite, a 3,5 mm vstup pre pripojenie externého mikrofónu ako napríklad smerového stereofónneho mikrofónu Canon DM-E1.
 

V kocke je teda EOS M50 najintuitívnejším a najvýkonnejším modelom v doterajšej histórii systémových fotoaparátov značky Canon. Vďaka spojeniu vysokého výkonu obrazového procesora, moderného snímača a podpory filmov v rozlíšení 4K získavajú používatelia pomocníka, ktorý im v ich tvorbe zásadným spôsobom uľahčí cestu.
 

Štandardné balenie bude zahŕňať telo fotoaparátu (v čiernej alebo bielej farbe), kryt R-F-4, popruh EM-200DB, batériu LP-12, nabíjačku batérií LC‑E12E a nabíjací kábel.

1 Nie sú podporované všetky funkcie alebo zariadenia; podrobnosti nájdete v špecifikáciách.

2 Zariadenie je vybavené technológiou Bluetooth® s nízkou spotrebou energie. Značka a logo Bluetooth® sú registrované ochranné známky spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek použitie týchto značiek spoločnosťou Canon Inc. je na základe licencie. Iné ochranné známky a obchodné názvy sú majetkom príslušných vlastníkov. Je potrebné počiatočné párovanie s kompatibilným zariadením.

3 Prehľad mobilných zariadení so systémom iOS alebo Android kompatibilných s aplikáciou Canon Camera Connect nájdete v priložených špecifikáciách. Počítač Mac a PC s podporou aplikácie Canon Image Transfer Utility 2, podrobnosti sú uvedené v špecifikáciách.

 

Nové digitálne zrkadlovky Canon EOS 2000D a EOS 4000D cielia na začínajúcich fotografov

BRATISLAVA, 26. februára 2018 – Canon predstavil dva prírastky do radu digitálnych zrkadloviek určených pre začiatočníkov – EOS 2000D a EOS 4000D. Oba modely vychádzajú v ústrety záujmu tých, ktorí začínajú spoznávať výhody vymeniteľných objektívov a ľahko použiteľných funkcií digitálnych zrkadloviek. Nováčikovia v oblasti fotografie určite ocenia aj jednoduché zdieľanie príbehov na sociálnych sieťach v podobe kvalitných a detailných fotografií či filmových Full HD záberov.


 

Hlavné vlastnosti digitálnej zrkadlovky Canon EOS 2000D:

 • Snímač CMOS typu APS-C s rozlíšením 24,1 megaixelov

 • Obrazový procesor DIGIC 4+

 • Rozsah hodnôt citlivosti ISO 100 až 6 400 (hornú hranicu možno rozšíriť až na 12 800)

 • Filmy v rozlíšení Full HD / 1080p s frekvenciou 30 snímok za sekundu

 • Režim Video Snapshot

 • Kontinuálne snímanie rýchlosťou 3 snímky za sekundu

 • 9-bodobé automatické zaostrovanie

 • LCD displej (TFT) s uhlopriečkou 7,5 cm (3 palce) a 920 tisíc bodmi

 • Vstavaný sprievodca funkciami a nastaveniami

 • Automatický inteligentný scénický režim

 • Kreatívne filtre

 • Wi-Fi konektivita a podpora funkcie NFC

 

Hlavné vlastnosti digitálnej zrkadlovky Canon EOS 4000D:

 • Snímač CMOS typu APS-C s rozlíšením 18 megapixelov

 • Obrazový procesor DIGIC 4+

 • Rozsah hodnôt citlivosti ISO 100 až 6 400 (hornú hranicu možno rozšíriť až na 12 800)

 • Filmy v rozlíšení Full HD / 1080p s frekevenciou 30 snímok za sekundu

 • Režim Video Snapshot

 • Kontinuálne snímanie rýchlosťou 3 snímky za sekundu

 • 9-bodobé automatické zaostrovanie

 • LCD displej (TFT) s uhlopriečkou 6,8 cm (2,7 palcov) a 920 tisíc bodmi

 • Vstavaný sprievodca funkciami a nastaveniami

 • Automatický inteligentný scénický režim

 • Kreatívne filtre

 • Wi-Fi konektivita

 

Nové digitálne zrkadlovky sú predovšetkým ideálnou kombináciou snímača typu APS-C, obrazového procesora DIGIC 4+, bezdrôtovej konektivity a jednoduchého vstavaného sprievodcu funkciami a nastaveniami.

Základom je obrazový procesor DIGIC 4+

Canon EOS 2000D ponúka rozlíšenie 24,1 megapixelov (EOS 4000D 18 megapixelov), čo v oboch prípadoch, najmä v spojení s kvalitou mnohých výmenných objektívov, umožňuje tvorivú prácu napríklad s hĺbkou ostrosti. Obe novinky si poradia aj so zhoršenými svetelnými podmienkami, a to vďaka citlivosti ISO až 6 400, ktorá je rozšíriteľná až na hodnotu 12 800.

 

Základom oboch zrkadloviek je obrazový procesor DIGIC 4+, ktorý má výkon aj pre automatický inteligentný scénický režim zaisťujúci maximálnu kvalitu výstupu pri najjednoduchšom ovládaní. Fotoaparát tak každú snímku automaticky optimalizuje, aby jeho kvalita bola čo najlepšia. Výhodou je aj to, že si tento obrazový procesor bez problémov poradí aj s natáčaním videí v rozlíšení Full HD.

 

Súčasťou zadnej steny fotoaparátov je displej LCD s uhlopriečkou 7,5 cm v prípade modelu EOS 2000D a 6,8 cm pri EOS 4000D. Nechýba ani centrálny optický hľadáčik, ktorý dovoľuje zachytiť a rozprávať príbehy presne tak, ako ich videl a vnímal autor snímky. Zachytenie tých najdôležitejších momentov uľahčuje aj presné deväťbodové automatické zaostrovanie a kontinuálne snímanie rýchlosťou až 3 snímky za sekundu.

Bez konektivity to už dnes nejde

Oba nové fotoaparáty sa môžu pochváliť Wi-Fi konektivitou pre bezproblémové pripojenie so smart zariadením (je nutné použiť aplikáciu Canon Camera Connect, ktorá je k dispozícii pre operačné systémy iOS a Android). Podpora Wi-Fi je vhodná aj pre zálohovanie nových fotografií a videí do dostupnej cloudovej služby Canon Irista, ktorá je zadarmo. V prípade zrkadlovky EOS 2000D je všetko ešte jednoduchšie, pretože tento model podporuje funkciu NFC (Near Field Communication), čo umožňuje nadviazať Wi-Fi spojenie jednoduchým vzájomným dotykom fotoaparátu a smart zariadenia so systémom Android.

 

Najnovšie digitálne zrkadlovky predstavujú skvelú príležitosť, ako si vďaka možnosti použitia výmenných objektívov vychutnať novú dimenziu fotografickej tvorby. S modelmi EOS 2000D a Canon EOS 4000D je možné veľmi ľahko dosiahnuť ostrých a detailných záberov, vrátane filmových v rozlíšení Full HD. Obidva fotoaparáty tak používateľom dávajú príležitosť posunúť tvorivé aktivity, pri ktorých sa doteraz spoliehali na smartfóny a kompakty, na novú a lepšiu úroveň. Oba nové modely sú navyše kompatibilné s viac ako 80 objektívmi systémov Canon EF a EF-S aj so širokou škálou ďalšieho príslušenstva.
 

Začiatočníkovi poradia aplikácie

Začínajúcim fotografom prvé kroky sa zrkadlovkou Canon uľahčí vstavaný sprievodca funkciami a nastaveniami. Užitočná je aj aplikácia Canon Photo Companion, ktorá poskytuje tipy a rady, ako z novej zrkadlovky vyťažiť úplné maximum. Popri základných automatických režimov a radu kreatívnych filtrov je možné navyše využívať aj šesť špeciálnych nastavení záberov a dať tak voľný priechod tvorivým nápadom.

Jednou z dôležitých výhod nových zrkadloviek je aj výdrž batérie – na jedno nabitie môžete zrealizovať približne 500 fotografií alebo natočiť až 90 minút videí v rozlíšení HD (v prípade modelu EOS 4000D ide o 75 minút). Používatelia teda majú istotu, že počas svojich dobrodružných výprav nebudú musieť vo väčšine prípadov riešiť nedostatok elektrickej energie.
 

Nové fotoaparáty budú k dispozícii ako v podobe samostatného tela, tak aj v sade s objektívom EF S 18 55mm f / 3.5-5.6 IS II. Štandardné balenie EOS 2000D aj EOS 4000D bude okrem tela prístroja zahŕňať aj očnicu EF, popruh EW-400D, batériu LP-E10, nabíjačku batérií LC-E10E vrátane napájacieho kábla a základné príručky.

 

Canon Speedlite 470EX-AI: prvý blesk na svete s funkciou AI Bounce, ktorá vypočíta najlepšie natočenie hlavy blesku

BRATISLAVA, 26. februára 2018 – Canon uvádza blesk Speedlite 470EX-Al – prvý blesk na svete s funkciou AI Bounce. Jeho inteligentná automatika sama vypočíta najlepšie možné natočenie hlavy, nastaví ju do optimálnej pozície a pripraví ideálne svetelné podmienky pre najlepší výsledok snímky.


 

Hlavné vlastnosti blesku Speedlite 470EX-AI:

 • Funkcia AI Bounce s plne a poloautomatickým režimom

 • Smerné číslo 47 (v metroch, pri hodnote citlivosti ISO 100)

 • Pokrytie záberu v rozsahu ohniskových vzdialeností 24 až 105 mm

 • Bezdrôtový optický prijímač

 • Veľký displej LCD a intuitívne užívateľské rozhranie

 • Konzistencia osvetlenie naprieč všetkými nasnímanými zábermi

 

Inovácia má meno AI Bounce

Jedným z problémov pri fotografovaní s bleskom sú tiene, ktorým možno predchádzať použitím odrazeného svetla. Nový Speedlite 470EX-AI to vďaka funkcii AI Bounce zvláda automaticky. Ide o úplne novú technológiu, ktorá pomocou skúšobného záblesku vypočíta ideálny uhol pre dosiahnutie čo najviac prirodzeného osvetlenia. Podľa toho potom hlavu blesku natočí do ideálnej pozície. Plne automatický režim1 zaistí presné otočenie hlavy blesku s každým novým záberom, takže fotograf nestráca čas s vyhodnocovaním predchádzajúcich záberov a s ručným otáčaním hlavou blesku.

Fotografom s väčšími skúsenosťami je určený poloautomatický režim. Ten umožňuje nastaviť uhol záblesku pre jednotlivé scenáre. Speedlite 470EX-AI potom automaticky hlavu blesku nastaví podľa orientácie fotoaparátu. Poloautomatický režim je dôležitý najmä pre portrétnu fotografiu, pri ktorej dochádza k častému striedaniu orientácie záberov.

 

O kvalitách nového blesku svedčia slová portrétovej, lifestylovej a svadobnej fotografky Jo Thorne, ktorá ho mala možnosť využívať už počas vývoja. "Použila som Speedlite 470EX-AI v niekoľkých úplne odlišných situáciách a výsledky presiahli moje očakávania. S týmto bleskom som mohla zachytiť viac akčných záberov, teda vo výsledku som mala na výber z väčšieho počtu snímok. To sa prejavilo aj na zjednodušení postprodukčných prác. V kocke možno povedať, že Speedlite 470EX-AI ešte viac podporil moju lásku k svetlu, ktoré fotkám dodáva tú úžasnú atmosféru a hodnotu. "

Výkon a spoľahlivosť

Nový Speedlite 470EX-AI môže ponúknuť výnimočné nasvietenie scén v širokej škále scenárov. Navyše vďaka smerovému číslu 472 aj v prípade fotenia vzdialenejších objektov. Pôsobivé je tiež pokrytie ohniskových vzdialeností – blesk si totiž poradí s rozsahom 24 až 105 mm a pomocou vstavaného adaptéra zvládne dokonca 14 mm. Používatelia sa tak môžu spoľahnúť na najlepšie možné rozloženie záblesku aj v prípade širokouhlých záberov, ktoré sú dôležité napríklad na svadbách.

 

Canon Speedlite 470EX-AI sa môže pochváliť rýchlym a tichým nabíjaním – pri štyroch batériách LR6 veľkosti AA ide o 5,5 sekundy, v prípade dobíjacích batérií NiMH je potrebný čas dokonca ešte o dve sekundy kratší. Vďaka tejto rýchlosti je najnovší blesk perfektný aj pre zachytenie spontánnych okamihov pomocou po sebe rýchlo idúcich záberov. Novému blesku nechýba ani vysokorýchlostná synchronizácia, ktorá dovoľuje rýchle opakované spustenie záblesku, a teda aj použitie vyššej rýchlosti uzávierky.

Lepšia kontrola nad osvetlením záberov aj väčšia podpora tvorivých nápadov

Vďaka otáčaniu hlavy blesku až o 180 stupňov doľava alebo doprava a až o 120 stupňov smerom nahor, zamedzí funkcia AI Bounce vzniku nežiaducich tieňov a ponúkne mäkšie osvetlenie prakticky vo všetkých situáciách. Canon Speedlite 470EX-AI ponúka devätnásť užívateľských funkcií, ktoré umožňujú prispôsobiť nastavenie blesku individuálnym požiadavkám každého fotografa. Nechýba ani bezdrôtový optický prijímač, vďaka ktorému je možné blesk ovládať až na vzdialenosť 10 metrov. Užitočný je aj displej LCD, vďaka ktorému je ovládanie blesku maximálne intuitívne. Okrem toho dovoľuje ľahkú úpravu jednotlivých nastavení vrátane miery rozptýlenia alebo koncentrácie záblesku. Tvorivú prácu s bleskom zjednodušujú tiež klávesové skratky a otočný ovládač.

1 Plne automatický režim AI Bounce je kompatibilný s fotoaparátmi radu EOS uvedenými po roku 2014 – okrem modelov EOS 2000D, EOS 4000D, 1300D, EOS M6, EOS M5 a EOS M3

2 Smerové číslo 47 platí pri ohniskovej vzdialenosti 105 mm a hodnote citlivosti ISO 100.

Canon novinky - EOS M50, 2000D, 4000D a Speedlite 470EX
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Michal Lindner / 26.02.2018 13:38:18
  M50 - na foto vyzera dobre, ale 4K bez dual pixel AF a len 24fps? 2000D/4000D OK, aj ked nie pre mna (asi je potrebne dopredat Digic 4 a 18MP senzory) 470EX bez master rezimu a bez radia? Tento blesk je predsa robeny na to, aby bol nasadeny na fotoaparate a 430-EX-RT to vsetko ma.
 • Michal Lindner / 26.02.2018 13:38:18
  M50 - na foto vyzera dobre, ale 4K bez dual pixel AF a len 24fps? 2000D/4000D OK, aj ked nie pre mna (asi je potrebne dopredat Digic 4 a 18MP senzory) 470EX bez master rezimu a bez radia? Tento blesk je predsa robeny na to, aby bol nasadeny na fotoaparate a 430-EX-RT to vsetko ma.
  Lukáš Nagy / 26.02.2018 15:41:46
  4000D vyzerá byť s plastovým bajonetom, to bude paráda! do 470 nemohli dať všetko naraz, neblázni, to by sa im potom nepredávala verzia II :D
 • Lukáš Nagy / 26.02.2018 15:41:46
  4000D vyzerá byť s plastovým bajonetom, to bude paráda! do 470 nemohli dať všetko naraz, neblázni, to by sa im potom nepredávala verzia II :D
  Michal Lindner / 26.02.2018 18:24:00
  Este stale je co pridavat do bleskov. Len tak v rychlosti, co mi tam este chyba okrem riadiacej jednotky - vykonne LED video svetlo - nahradenie Ni-MH baterii li-ion clankami (idealne standardnymi 18650) - zabudovane farebne filtre pre korekciu farebnej teploty - slabsi zablesk nasmerovany stale dopredu (kedysi to mal na niektorych bleskoch Metz - nie je potom potrebna odrazna dosticka), toto by mohlo byt teoreticky zastupene LED svetlom
 • Michal Lindner / 26.02.2018 18:26:08
  Plastovy bajonet v modely na ktorom bude mat 95% pouzivatelov stale nasadeny plastovy setovy objektiv je na mieste, ked sa tym usetri par gramov.
 • Michal Lindner / 26.02.2018 18:24:00
  Este stale je co pridavat do bleskov. Len tak v rychlosti, co mi tam este chyba okrem riadiacej jednotky - vykonne LED video svetlo - nahradenie Ni-MH baterii li-ion clankami (idealne standardnymi 18650) - zabudovane farebne filtre pre korekciu farebnej teploty - slabsi zablesk nasmerovany stale dopredu (kedysi to mal na niektorych bleskoch Metz - nie je potom potrebna odrazna dosticka), toto by mohlo byt teoreticky zastupene LED svetlom
  Michal Petrovic / 09.03.2018 00:03:51
  trvalé svetlo na blesku už je :) akumulátor v podobe li-ion battery packu tiež :) zároveň smerové číslo 65, rádiové ovládanie, viac ako 500 zábleskov na jedno nabytie, ettl, hss, slave, červená pomocná ostriaca mriežka v tme, zabudovaná biela odrazka aj rozptylka sú samozrejmosťou a to všetko ukrýva krásnučký blesk s označením PIXEL X900C :) mal som možnosť fotiť s origo 600vkovou radou canon... ale tie peniaze by som za to nikdy nedal... ten pixel má podstatne viac vychytávok a funguje bezchybne
 • Michal Petrovic / 09.03.2018 00:05:18
  PS: ohladne tejto "inteligentnej" 470ky.... ten motorček je tak pomalý že pri reportáži by som 80% momentov síce videl ale neodfotil lebo blesk by sa ešte otáčal -_- :/
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...