Canon foto-video novinky 1/2016

Canon foto-video novinky 1/2016

Novinky  /  Tlačová Správa / 07.01.2016 / 12:30

Zaznamenajte každý moment novými videokamerami Canon LEGRIA HF G40 a série LEGRIA HF R

Bratislava, 5. januára 2016 – Spoločnosť Canon rozširuje série videokamier LEGRIA HF G a LEGRIA HF R o štyri nové modely pre spotrebiteľov a nadšencov. Nový model LEGRIA HF G40, určený pre profesionálov aj študentov, je vybavený výkonným snímačom HD typu CMOS Pro 1/2.84 s vysokokvalitným zvukom, plným manuálnym ovládaním a rozhraním Wi-Fi – a to všetko v kompaktnom tele. Sériu LEGRIA HF R rozširujú tri nové videokamery – LEGRIA HF R706, LEGRIA HF R76 a LEGRIA HF R78. Nové modely kombinujúce snímač Full HD CMOS a 57-násobný pokročilý zoom umožňujú každému používateľovi zachytiť vo vysokej kvalite a zdieľať výnimočné rodinné momenty od prvých detských krokov až po promócie.

Úplné kreatívne ovládanie pre nadšencov – LEGRIA HF G40

Model LEGRIA HF G40, ktorý ponúka špičkovú úroveň zobrazovania a pokročilé funkcie snímania, je vynikajúcou voľbou pre študentov žurnalistiky, ktorí chcú zvýšiť kvalitu svojich prác, alebo profesionálnych kameramanov hľadajúcich sekundárnu ručnú kameru. Snímač HD typu CMOS Pro 1/2.84 a procesor DIGIC DV4 umožňujú spoľahlivé snímanie jasných a ostrých videozáznamov aj v najnáročnejších svetelných podmienkach. Vďaka špičkovej optike, širokouhlému objektívu s 20-násobným zoomom a ohniskovou vzdialenoťou 26,8 – 576 mm predstavuje model LEGRIA HF G40 univerzálnu kameru vhodnú na širokú škálu použitia – od snímania svadieb až po tvorbu vysokoškolských projektov.

Kruhová clona s 8 lamelami poskytuje lepší „bokeh“ a výsledkom je nádherné rozostrenie pozadia v záberoch s malou hĺbkou ostrosti.

Maximálne kreatívne možnosti ovládania

Model LEGRIA HF G40 ponúka flexibilné možnosti snímania v rozličných situáciách profesionálneho použitia. Videozáznam je možné vytvárať s výnimočným vysokým dátovým tokom AVCHD 1080p s variabilnou snímkovacou frekvenciou a vďaka dvom kartám SD i možno súčasne zaznamenávať aj vo formátoch AVCHD a MP4. So spomaleným, zrýchleným alebo časozberným snímaním ľahko dosiahnete dramatické efektyii. Dotykový displej umožňuje úplné manuálne ovládanie konfigurovateľných kruhových ovládačov, clony, expozičného času a expozície. Prepínateľný zoomovací a zaostrovací krúžok v prednej časti objektívu, ako aj ovládanie irisovej clony zaručujú najlepšie výsledky vo všetkých kreatívnych situáciách snímania.

Séria LEGRIA HF R – kvalita, akú si spomienky zaslúžia

Modely LEGRIA HF R706, LEGRIA HF R76 a LEGRIA HF R78 – vynikajúce na zaznamenávanie mimoriadnych rodinných udalostí v kvalite Full HD – umožnia všetkým členom rodiny nakrúcať zábavné a kreatívne videozáznamy. Kombinácia procesora Canon DIGIC DV4 a snímača CMOS Full HD zaručuje vysokú kvalitu spracovania obrazu, takže nové modely dokážu zaznamenať každý drobný detail. Optický stabilizátor obrazu s dynamickým režimom zabezpečuje stabilitu a ostrosť záznamu z ruky a automaticky redukuje viditeľné chvenie kamery aj pri chôdzi.

Vďaka funkcii automatického asistenta pri kompozícii so zoomom nestratíte prehľad o snímanej scéne. Videokamera rýchlo deteguje, či je objekt viditeľný v zábere – ak sa dostane mimo záberu, videokamera automaticky oddiali záber, zabezpečí jeho korekciu a opäť priblíži perfektne komponovanú scénu. Do záberu sa vmestí rozľahlá dovolenková scenéria, ale aj veľká svadobná skupina; súčasťou modelu LEGRIA HF R78 je širokouhlá predsádka, ktorú možno rýchlo nasadiť na videokameru, a tak skrátiť ohniskovú vzdialenosť na 26,9mmiii, čo rozšíri celkovú šírku záberu videokameryiv.

Kreativita na rodinné použitie

Množstvo jednoducho použiteľných kreatívnych režimov záznamu umožňuje všetkým členom rodiny zaznamenávať spoločné chvíle. Kinematografické filtre a možnosti skrášlenia dotykom umožňujú postprodukčnú úpravu záznamu animáciami, vstavanými šablónami či rôznymi farebnými filtrami, napr. sépiový alebo vzhľad starého filmu. Detský režim uľahčuje zaznamenávanie a dokumentovanie vzácnych rodinných momentov, automaticky ukladá videá do osobných albumov a umožňuje rodičom sledovať, ako rastie ich potomok.

Spojenie zachytených spomienok v rámci série LEGRIA

Modely LEGRIA HF G40, LEGRIA HF R76 a LEGRIA HF R78 sú vybavené vstavaným rozhraním Wi-Fi, ktoré poskytuje slobodu diaľkového ovládania použitím inteligentných telefónov alebo tabletov, ako aj zdieľanie zaznamenaných chvíľ jediným dotykom tlačidla. Model LEGRIA HF R706 je kompatibilný s funkciou FlashAir a podporuje aj pripojenie Wi-Fi.

Základné charakteristiky modelu LEGRIA HF G40:

 • Kreatívne vyjadrenie s profesionálnou kvalitou videozáznamu

 • Excelentná univerzálnosť ručnej kamery

 • Vytvorené so zreteľom na pokročilé možnosti snímania a pripojenia

 • Užívateľské ovládanie s rýchlym prístupom k funkciám

 • Rýchle zachytenie všetkých situácií v kreatívnom videozázname


Základné charakteristiky série LEGRIA HF R:

 • Ľahké zaznamenávanie a zdieľanie vzácnych momentov

 • Výkonná technológia zaručujúca špičkovú kvalitu obrazu

 • Jednoduchá tvorba kreatívnych videozáznamov

 • Vynikajúci zvuk zodpovedajúci scéne

 

i LEGRIA HF G40 umožňuje osobitný záznam vo formáte AVCHD až 28 Mb/s a MP4 až 35 Mb/s. Pri súčasnom zázname je možné na každú kartu ukladať s dátovým tokom 24 Mb/s vo formáte AVCHD alebo až 24 Mb/s AVCHD a až 4 Mb/s MP4 celkovo. Podporované sú karty SDHC aj SDXC.

ii Vo formáte MP4

iii Ak je nasadená a je zapnutá funkcia pokročilého zoomu

iv Ekvivalent 35 mm

 

S novými kompaktmi typu bridge – PowerShot SX540 HS a PowerShot SX420 IS – budete bližšie k tomu, čo máte radi

Bratislava, január 2016 – Spoločnosť Canon uvádza na trh modely PowerShot SX540 HS PowerShot SX420 IS, a rozširujte tak svoj produktový rad kompaktných fotoaparátov PowerShot o dva nové modely typu bridge so superzoomom. Canon PowerShot SX540 HS sa môže pochváliť výbornými schopnosťami pri zlých svetelných podmienkach aj plnou kontrolou nad tvorivými nápadmi, teda vlastnosťami, ktoré umožňujú čo najlepšie využitie ultra širokouhlého objektívu s 50-násobným optickým zoomom. Model PowerShot SX420 IS využíva 20-megapixelový snímač a obrazový procesor DIGIC 4+ a okrem impozantného 42-násobného zoomu prináša používateľom mnoho automatických a jednoducho použiteľných kreatívnych funkcií aj jednoduché zdieľanie vďaka konektivite Wi-Fi a podpore NFC.

PowerShot SX540 HS – skvelý zoom a vynikajúca kvalita

Výkon obrazového procesora DIGIC 6 a snímača CMOS s rozlíšením 20,3 megapixelov zaisťuje, že všetky snímky zachytené novým fotoaparátom PowerShot SX540 HS sú mimoriadne čisté. Vďaka vysokocitlivému snímaču sú úžasné aj zábery, ktoré používatelia odfotia v zhoršených svetelných podmienkach. Canon PowerShot SX540 HS sa môže pochváliť 50-násobným optickým zoomom, ktorý umožňuje maximálne priblíženie k snímanej akcii a zvládne zachytiť aj zložité detaily. Používatelia majú k dispozícii aj technológiu ZoomPlus, ktorá umožňuje zdvojnásobenie hodnoty zoomu bez straty rozlíšenia – mimo dosahu nového modelu tak nie je vôbec nič, či už ide o zábery vzdialených budov alebo o snímky zo vzdialených častí štadióna.

Súčasťou nového modelu je aj vylepšený asistent pri výbere kompozície počas zoomu, ktorý využíva stabilizáciu obrazu, a zaisťuje tak presné sledovanie aj pri veľkej hodnote priblíženia. Jednoducho stačí vybrať objekt záujmu a fotoaparát ho inteligentne udrží v centre zorného poľa a zaostrený. Používatelia určite ocenia aj ultra širokouhlý objektív s ohniskovou vzdialenosťou 24 mm, vďaka ktorému môžu do každého záberu zakomponovať oveľa viac obsahu – napríklad pri fotografovaní panoramatických snímok miest alebo širokouhlých záberov krajiniek. Canon PowerShot SX540 HS je teda ideálny fotoaparát na zdieľanie spomienok z ciest s priateľmi aj rodinou.

Nový fotoaparát využíva stabilizáciu obrazu s päťosovým dynamickým režimom, ktorý začínajúcim kameramanom pomáha pri zabezpečení stability záberov pri nakrúcaní v pohybe, a to aj v prípade formátu MP4 s rozlíšením Full HD. Vďaka režimu Story Highlights navyše používatelia nemusia príliš rozmýšľať o samotnom nakrúcaní – PowerShot SX540 HS inteligentne vyberie fotografie a videozábery z rovnakého časového obdobia alebo tie, ktoré obsahujú určité osoby, a vytvorí z nich spomienkový film. Používatelia môžu výsledok veľmi jednoducho prezerať aj zdieľať. 

PowerShot SX420 IS – sila vo vreckovom formáte

Canon PowerShot SX420 IS sa vo svojom kompaktnom tele môže pochváliť 42-násobným optickým zoomom, technológiou ZoomPlus a ultra širokouhlým objektívom. Vďaka týmto vlastnostiam je nový PowerShot ideálnym fotoaparátom na zachytenie každej príležitosti a na tvorbu širokej škály výstupov – od každodenných snímok až po úžasné cestovateľské fotografie. Spojenie 20-megapixelového snímača s obrazovým procesorom DIGIC 4+ umožňuje dosiahnuť vysokú kvalitu výstupov bez akýchkoľvek kompromisov. Fotografie ani filmy v rozlíšení HD navyše nie sú vďaka inteligentnej stabilizácii obrazu nikdy rozmazané a vždy obsahujú všetky detaily. K dispozícii je aj široká škála kreatívnych filtrov vrátane efektu miniatúry a rybieho oka, ktoré umožňujú okamžité vytváranie jedinečných kreácií. Úplne bezproblémové je aj prezeranie filmov a fotografií, a to vďaka displeju LCD s uhlopriečkou 7,5 cm (3,0 palce). Nechýba ani ergonomická rukoväť, ktorá umožňuje pevné držanie fotoaparátu a zaisťuje stabilitu v akejkoľvek situácii.

Vytvárať a zdieľať

Nové fotoaparáty podporujú Wi-Fi aj NFC, ktoré výrazne zjednodušujú prepojenie s kompatibilnými inteligentnými telefónmi, tabletmi aj zariadeniami na ukladanie fotografií, ako je Canon CS100 – spojenie Wi-Fi je možné nadviazať stlačením jedného špeciálneho tlačidla. Zdieľanie výstupov aj vzdialené ovládanie fotoaparátu vrátane diaľkového fotenia je skutočne veľmi jednoduché, rovnako ako samotné fotografovanie. V prípade oboch modelov majú používatelia k dispozícii aj funkciu Image Sync, ktorá umožňuje ihneď po nadviazaní pripojenia k internetu uskutočniť automatické zálohovanie fotografií aj filmov do cloudových služieb, ako je Canon irista alebo Google Drive. Vďaka tejto funkcii nemusia mať používatelia žiadne obavy o výsledky svojej práce.

 

Základné charakteristiky fotoaparátu PowerShot SX540 HS:

 • Vysoká flexibilita zachytenia každého okamihu

 • Ponúka všetko, čo používatelia potrebujú na tvorbu vynikajúcich filmov v rozlíšení Full HD

 • Jednoduché prepojenie, zdieľanie a zálohovanie tvorivých výstupov

 • Maximálna jednoduchosť alebo pokročilé funkcie – presne podľa priania používateľov

 • Fotoaparát navrhnutý na pohodlné fotenie aj jednoduchú kompozíciu

 

Základné charakteristiky fotoaparátu PowerShot SX420 IS:

 • Veľký zoom zaručujúci maximálne priblíženie ku každej situácii

 • Vynikajúce filmy v rozlíšení HD stlačením jediného tlačidla

 • Jednoduché prepojenie, zdieľanie aj vzdialené fotografovanie a nakrúcanie

 • Ohromujúce zábery najcennejších okamihov

 • Plne automatizovaná a jednoduchá tvorba kreatívnych snímok 

 

Cestujte, objavujte, tvorte: Canon predstavuje nové fotoaparáty IXUS a kompaktnú fototlačiareň SELPHY 

Bratislava, 5. januára 2016 – Spoločnosť Canon rozširuje sériu fotoaparátov typu IXUS o modely IXUS 285 HS, IXUS 180 a IXUS 175. Sú ideálne na používanie na cestách a navrhnuté tak, aby sa prispôsobili rozličným situáciám fotografovania – ponúkajú pôsobivú kvalitu fotografií a videozáznamu, jedinečné kreatívne funkcie a pokročilé možnosti pripojenia, tak aby ste mohli okamžite zaznamenať všetky úžasné chvíle. Nová fototlačiareň SELPHY CP1200 ponúka dlhodobé zachovanie zachytených momentov. Vďaka svojej kompaktnosti, štýlovosti a komfortnej tlači kdekoľvek na cestách je vynikajúcim partnerom pre sériu nových fotoaparátov, ako aj inteligentných telefónov.

Priblíženie k akcii

S modelmi IXUS 285 HS, IXUS 175 a IXUS 180 budete pripravení na ľubovoľný objekt snímania. Všetky tri modely ponúkajú pôsobivý širokouhlý objektív a 8x, 10x a 12x optický zoom, ktorý je možné ešte zvýšiť použitím funkcie ZoomPlus, a to všetko v optimálnej kvalite. Funkcia automatického zoomu umožňuje sústrediť sa na zaznamenanie výnimočných momentov použitím inteligentného priblíženia alebo oddialenia tak, aby ste mohli komponovať záber podľa počtu osôb, ktoré chcete odfotiť.

Všetky tri nové modely sú vybavené špeciálnym tlačidlom videozáznamu vďaka ktorému môžete natáčať úžasné videozáznamy. Modely IXUS 285 HS a IXUS 180 ponúkajú aj technológiu inteligentného stabilizátora obrazu, ktorá sa nepretržite prispôsobuje scéne tak, aby zachytila snímky a video v najvyššej kvalite, aj keď sa pohybujete.

Kreatívna sloboda, výnimočná kvalita

Dajte priestor vlastnej tvorivosti použitím funkcie kreatívneho záberu fotoaparátu IXUS 285 HS – pri stlačení spúšte fotoaparát automaticky použije päť jedinečných filtrov, vďaka ktorým môžete prekvapiť priateľov i rodinu svojimi snímkami. S modelom IXUS 285 HS už nie je potrebné snímky upravovať a režim Story Highlights automaticky vytvorí sekvenciu výnimočných záberov zo zvolených snímok podľa osôb alebo dátumu.

Nová séria IXUS ponúka jednoduché zaznamenanie špeciálnych momentov v živote. Využitím špičkovej zobrazovacej technológie spoločnosti Canon ponúka model IXUS 285 HS snímač CMOS s pôsobivým rozlíšením 20,2 megapixelu; modely IXUS 180 a IXUS 175 sú vybavené snímačom s rozlíšením 20 megapixelov. Vďaka pokročilému procesoru DIGIC 4+ ponúkajú všetky fotoaparáty mimoriadne rýchlu odozvu a špičkovú kvalitu obrazu, ktoré vdýchnu spomienkam nový život. Model IXUS 285 HS so systémom HS, umožňuje spoľahlivé snímanie aj v najnáročnejších svetelných situáciách.

Zdieľanie snímok s priateľmi

Funkcie pripojenia cez rozhranie Wi-Fi a Dynamic NFC využité v modeloch série IXUS umožňujú jednoduché zdieľanie spomienok. Pripojenie je možné spustiť stlačením tlačidla, prepojením fotoaparátu s kompatibilným inteligentným telefónom alebo úložným zariadením, napríklad Canon CS100. Svoje výtvory môžete priamo odovzdať do sociálnych sietí alebo jednoducho zálohovať fotografie a videá prostredníctvom cloudovej platformy spoločnosti Canon na zdieľanie a správu snímok.

 

SELPHY CP1200: tlač na cestách

Nová fototlačiareň SELPHY CP1200 umožňuje tlačiť uchované spomienky doma aj na cestách. SELPHY CP1200 ponúka možnosti jednoduchého pripojenia a vstavané rozhrania Wi-Fi a AirPrint, ktoré umožňujú tlač z inteligentných telefónov, tabletov a kompatibilných fotoaparátov. Tlač fotografie v kvalite fotolabu trvá menej než jednu minútu. Sublimačná technológia umožňuje vybrať si zo štyroch finálnych úprav výtlačkov bez výmeny papiera. Momenty zaznamenané fotoaparátmi a inteligentnými telefónmi môžete vytlačiť mnohými kreatívnymi spôsobmi na štvorcové formáty, formát kreditnej karty a miniatúrne výtlačky alebo nálepky – a to všetko mimoriadne rýchlo. Voliteľná vysokokapacitná batéria dokonca umožňuje tlač až 54 fotografií, aj keď ste na cestách.

Základné charakteristiky modelu IXUS 285 HS:

 • Jednoduchý, plochý fotoaparát IXUS, ktorý môžete mať vždy pri sebe

 • Špičkové video s rozlíšením Full HD jediným stlačením tlačidla

 • Jednoduché pripojenie, zdieľanie a spúšťanie uzávierky na diaľku

 • Kreatívna hra a kreatívne experimentovanie

Základné charakteristiky modelu IXUS 180:

 • Jednoduchý, plochý fotoaparát IXUS, ktorý môžete mať vždy pri sebe

 • Špičkové video s rozlíšením HD jediným stlačením tlačidla

 • Jednoduché pripojenie, zdieľanie a spúšťanie uzávierky na diaľku

 • Všetky výnimočné chvíle zachytené vo vynikajúcej kvalite

 • Tvorivosť vďaka systému „zamier a foť“

Základné charakteristiky modelu IXUS 175:

 • Jednoduchý, plochý fotoaparát IXUS, ktorý môžete mať vždy pri sebe

 • Špičkové video s rozlíšením HD jediným stlačením tlačidla

 • Všetky výnimočné chvíle zachytené vo vynikajúcej kvalite

 • Možnosti kreatívnej zábavy a kreatívneho experimentovania

Základné charakteristiky tlačiarne SELPHY CP1200 :

 • Jednoduchá, rýchla tlač z mobilného zariadenia

 • Uchovanie spomienok na trvanlivých výtlačkoch v kvalite fotolabu

 • Široké kreatívne možnosti a jednoduché ovládanie

 • Kompaktná, štýlová a prenosná fototlačiareň

 • Možnosť voľby finálneho spracovania so štandardným fotopapierom

Canon foto-video novinky 1/2016
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...