Canon EOS R5 | Info

Canon EOS R5 | Info

Canon zverejňuje ďalšie podrobnosti o pripravovanej bezzrkadlovke  /  Tlačová Správa / 23.04.2020 / 16:35

Canon zverejňuje ďalšie podrobnosti o bezzrkadlovke Canon EOS R5 – bude vyhovovať požiadavkám na prácu aj v tom najnáročnejšom produkčnom prostredí

 

BRATISLAVA, 20. apríla 2020 – Spoločnosť Canon predstavila podrobnejšie špecifikácie pripravovaného fotoaparátu EOS R5, plnoformátového bezzrkadlového prístroje založeného na revolučnom systéme EOS R. Dnes zverejnené informácie potvrdzujú, že prístroj EOS R5 svojimi mimoriadnymi filmovými schopnosťami, vrátane interného záznamu 8K RAW pri 29,97 sn./s efektívnej podpory produkčných pracovných postupov, nastaví nový štandard v segmente bezzrkadlových fotoaparátov.

 

EOS R5 sa bude môcť pochváliť funkciami, akými sú zvyčajne vybavené iba špičkové kamery v mnohonásobne vyšších cenových reláciách, a schopnosťami záznamu videa, ktorými nedisponuje žiadny iný bezzrkadlový fotoaparát. To dokazuje, že sa spoločnosť Canon radí medzi najvýznamnejších inovátorov v odbore a posúva hranice možností optických technológií. Prístroj EOS R5 vznikol ako priama odpoveď na stúpajúci dopyt tvorcov obsahu po možnosti filmovať a zároveň fotografovať vo vysokej kvalite. EOS R5 sa v produkcii môže uplatniť aj ako hlavná kamera v produkčnom prostredí, ktorá spĺňa či dokonca prekonáva bežné štandardy a ponúka mimoriadne kvalitný záznam v rozlíšení 8K.

 

Pri náročnej reklamnej, dramatickej a dokumentárnej tvorbe je EOS R5 ideálnym partnerom prístrojov, ako je napríklad horúca novinka Canon EOS C300 Mark III – dnes predstavená modulárna filmová kamera novej generácie systému Cinema EOS. Okrem špičkových fotografických parametrov ideálnych pre BTS prácu vynikne EOS R5 aj ako sekundárna filmová kamera:

 • Interný záznam videa 8K bez orezu – až 29,97 sn./s 4: 2: 2 s 10-bitovou hĺbkou vo formáte Canon Log (H.265) alebo 4:2:2 s 10-bitovou hĺbkou vo formáte HDR PQ (H.265 )
 • Interný záznam videa 4K bez orezu – až 119,888 sn./s 4:2:2 s 10-bitovou hĺbkou vo formáte Canon Log (H.265) alebo 4:2:2 s 10-bitovou hĺbkou vo formáte HDR PQ (H.265)
 • Výstup 4:2:2 s 10-bitovou hĺbkou vo formáte Canon Log (H.265) alebo 4:2:2 s 10-bitovou hĺbkou vo formáte HDR PQ cez HDMI v rozlíšení 4K 59,94 sn./s
 • Automatické ostrenie Dual Pixel AF je k dispozícii vo všetkých režimoch záznamu videa pri všetkých rozlíšeniach a snímkových frekvenciách
 • 5-osá optická stabilizácia obrazu v tele prístroja/možnosť používať stabilizáciu objektívu a tela súčasne
 • Dva sloty na pamäťové karty – 1x CFexpress a 1x SD UHS-II

 

Richard Shepherd, manažér pre marketing profesionálnych produktov spoločnosti Canon, povedal: „Minulý mesiac sme zverejnili špecifikácie potvrdzujúce, že EOS R5 prinesie takmer nemožné parametre. Dnes chceme ísť o krok ďalej a ukázať trhu našu bezkonkurenčné silu. Bližšie preto predstavujeme filmové schopnosti nového prístroja, akými nedisponuje žiadny iný bezzrkadlový fotoaparát. Vďaka podpore štandardných kinematografických formátov a kodekov je prístroj EOS R5 ideálny aj ako hlavná kamera pre rôzne filmové projekty a vzhľadom ku kompatibilite s kinematografickými pracovnými postupmi nájde ľahko svoje uplatnenie aj v najnáročnejšom produkčnom prostredí."

 

Ďalšie špecifikácie prístroja EOS R5, ktoré do dnešného dňa potvrdila spoločnosť Canon:

 • V režimoch 8K a 4K bude fungovať systém automatického ostrenia Canon Dual Pixel CMOS AF
 • EOS R5 podporuje pokročilé automatické zaostrovanie s rozpoznaním zvierat – psov, mačiek a vtákov
 • EOS R5 bude predstavovať výrazný výkonnostný skok s neuveriteľnou rýchlosťou 12 snímok za sekundu pri použití mechanickej uzávierky a 20 snímok za sekundu s elektronickou uzávierkou.
 • EOS R5 posúva špičkovú technológiu stabilizácie obrazu spoločnosti Canon na novú úroveň v podobe novo vyvinutého systému optickej stabilizácie obrazu v tele prístroja, ktorý spolupracuje so stabilizáciou v objektíve.
 • Vzhľadom na to, že dodávanie obrazového obsahu je dnes rovnako dôležité ako samotné snímanie, bude EOS R5 podporovať automatický prenos obrazových súborov z fotoaparátu do cloudovej platformy image.canon.
Canon EOS R5 | Info
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Michal Lindner / 24.04.2020 12:25:06
  Vyzera to dobre, len skoda, ze tie RAWka nebudem mat v com otvorit, kedze CR3 format stale nie je podporovany nicim okrem Canon DPP (extremne pomaly a nie je na Linux) a Adobe Lightroomu (nie je na Linux a nechcem byt nuteny mat fotky v katalogu).
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...