Canon chystá novú bezzrkadlovku EOS R5 so stabilizáciou v tele a 8K videom

Canon chystá novú bezzrkadlovku EOS R5 so stabilizáciou v tele a 8K videom

Novinky  /  PRO.Laika / 13.02.2020 / 09:45

Canon oznámil vývoj EOS R5 - vlajkovej lode mirrorless fotoaparátov s RF bajonetom, so vstavanou stabilizáciou obrazu, vysokým rozlíšením, 8K videom a vysokorýchlostným sekvenčným snímaním až 20 fps.

Zatiaľ známe kľúčové vlastnosti EOS R5:

  • Nový obrazový CMOS snímač s vysokým rozlíšením (okolo 40 Mpx)
  • Stabilizácia obrazu v tele fotoaparátu
  • Rýhle sekvenčné snímanie 20 fps (elektronická uzávierka)
  • 12 snímkov za sekundu (mechanická uzávierka)
  • 8K video
  • Dva sloty na pamäťové karty

 

Rýchle snímanie s dokonalou kvalitou obrazu

Novým modelom Canon potvrdzuje dlhodobé zámery ďalej rozvíjať systém EOS R a ponúkať fotografom a filmárom inovatívne produkty. EOS R5 bude predstavovať výrazný výkonnostný skok s rýchlosťou 12 snímok za sekundu pri použití mechanickej uzávierky a 20 snímok za sekundu s elektronickou uzávierkou. Spojenie vysokej rýchlosti a rozlíšenia bude znamenať nový štandard, vďaka ktorému sa bezzrkadlový systém stane ideálnou voľbou pre každého, od svadobných fotografov až po wild life fotografov.

 

Nový prírastok do rodiny EOS R okrem iného vyniká mimoriadne účinnou technológiou stabilizácie obrazu a bleskurýchlou elektronickou komunikáciou medzi objektívom a telom fotoaparátu. EOS R5 preberá špičkové technológie vyvinuté pre túto sériu a posúva ich na novú úroveň. Novo vyvinutý systém mechanickej stabilizácie obrazu v tele prístroja spolupracuje s optickou stabilizáciou v objektíve a eliminuje chvenie obrazu pri statických snímkach a videu v každej situácii.

Video, ktoré nezostarne

EOS R5 je ideálny prístroj pre tých, ktorí chcú svojimi snímkami a videami vyniknúť nad konkurenciou. Umožňuje záznam videa o rozlíšení 8K v kinematografickej kvalite v širokom spektre filmových situácií, ako odpoveď na stúpajúci dopyt po kvalitnom videozázname s vysokým rozlíšením. Prístroj ponúka štvornásobné rozlíšenie oproti dnešnému štandardu 4K. To umožňuje tvorcom točiť video v plnom rozlíšení 8K a podľa potreby orezávať výstup na 4K.

 

Richard Shepherd, senior manažér pre marketing profesionálnych produktov, povedal:

„Nový fotoaparát EOS R5 potvrdzuje našu snahu dlhodobo rozvíjať tento segment a vyhovieť dnešným aj budúcim nárokom na fotografickú i filmovú tvorbu. V septembri 2018 sme na trh uviedli inovatívny systém EOS R vrátane radu objektívov s bajonetom RF a telom EOS R, ktoré boli v krátkej dobe doplnené o ďalšie objektívy RF a prístroje EOS RP a EOS Ra. EOS R5 sa stane novou vlajkovou loďou spoločnosti Canon v segmente bezzrkadlových prístrojov a ponúkne mimoriadnu obrazovú kvalitu pri statických snímkoch aj videu.“

Široké možnosti komunikácie v teréne

Zdieľanie obrazového obsahu je dnes rovnako dôležité ako samotné fotenie. EOS R5 bude podporovať automatický prenos obrazových súborov z fotoaparátu do cloudovej platformy image.canon. Tento automatický presun používateľom uľahčí okamžité zobrazenie nadobudnutého materiálu na iných zariadeniach aj v teréne. EOS R5 je navyše vybavený dvoma slotmi na pamäťové karty.

Nové objektívy

Spoločnosť Canon dnes tiež oznámila uvedenie objektívu RF 24-105 mm f/4-7.1 IS STM – najnovšieho prírastku v ponuke objektívov RF pre systém EOS R. Canon vyvíja celkom deväť objektívov RF, ktoré plánuje uviesť na trh v roku 2020, okrem iného RF 100-500 mm f/4.5-7.1 L IS USM a kompatibilné extendery RF 1.4x a RF 2x.

Canon chystá novú bezzrkadlovku EOS R5 so stabilizáciou v tele a 8K videom
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...