Brazília módnymi fotografiami. Rogério Cavalcanti

Brazília módnymi fotografiami. Rogério Cavalcanti

Novinky  /  FOTOma.sk / 14.12.2016 / 16:00

Srdečne vás pozývame na originálnu výstavu zobrazujúcu krásy Brazílie a jej ľudí. V našej gallérii nájdete netradične vyše 50 fotografií, ktoré vám priblížia Brazíliu tak, ako ju pravdepodobne nepoznáte. Cez módu.

Kde: PRO.Laika Gallery Restaurant, Palackého 14, Bratislava

Trvanie výstavy: 3. december 2016 - 8. január 2017

 

Rogério Cavalcanti, brazílsky fotograf špecializujúci sa na módu, vo svojej tvorbe ukazuje, veľmi odhaľujúcim spôsobom, aspekty ľudí, prírody a brazílskej kultúry.

Fotografie pre túto výstavu boli vybrané z diel, ktoré fotograf urobil pre dôležité medzinárodné módne časopisy. Ukazujú krásu a farby Brazílie.Prvá séria “Vitajte” opisuje niekoľko brazílskych fyzických typov, ktoré ukazujú existujúcu etnickú rozmanitosť v krajine. Tieto fotografie boli uverejnené v špeciálnom vydaní časopisu Bloom o Brazílii.

Druhá a tretia skupina fotografií je spojená s prírodou, majúc ako podklad lesy a brazílske pláže. Jedná sa o sériu nazvanú “Darwinizmus”, kde sú módne kreácie umiestnené v mimikry s prírodou, a sériu “Tropická vlna”, obe boli uverejnené v Bloom Magazine.

Štvrtá skupina “Obri z Olindy” so zreteľom na brazílsku kultúru: viacerí návrhári vytvorili odevy, ktoré sú umiestnené na ľudových figurínach starobylého mesta Olinda na brazílskom severovýchode v štáte Pernambuco. Toto dielo bolo publikované v Magazíne FFWMAG.

Rogério Cavalcanti

Brazílsky fotograf, ktorý vyštudoval architektúru a urbanizmu na Fakulte výtvarných umení v São Paulo, žije a pracuje v São Paulo. Jeho práce boli publikované v rôznych módnych časopisoch vrátane Elle, Vogue, Marie Claire, L’Officiel a FFWMAG. Spolupracuje s francúzskym časopisom Bloom, editovaným Li Edelkoort. Realizoval výstavy fotografií

v rôznych galériách, vyberajúc svoje práce pre výstavu s názvom Ukradnuté Fotografie, ktorá je pamätnou edíciou desiatich rokov São Paulo Fashion Weeku (SPFW), najväčšej módnej udalosti v Latinskej Amerike. 

Brazília módnymi fotografiami. Rogério Cavalcanti
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...