Adobe® Photoshop® Lightroom® 5

Novinka  /  PRO.Laika / 10.06.2013 / 00:00

Adobe dnes vydalo ďalšie pokračovanie obľúbeného programu na správu a úpravu fotografií, Adobe® Photoshop® Lightroom® 5. Po niekoľko týždňovej skúšobnej BETA verzii je od dnes k dispozícii plná verzia s individuálnou licenciou alebo bude poskytovaný ako súčasť Creative Cloud predplatného. Cena individuálnej licencie je stanovená na $149 a za upgrade so staršej verzie zaplatíte $79.


 

Lightroom 5 pridáva nové editačné nástroje ktoré pomáhajú fotografom vytvárať lepšie snímky ľahšie a rýchlejšie. Medzi hlavné vylepšenia novej verzie patrí:

 • pokročilé klonovacie razítko (retušovací štetec) ktoré umožňuje po novom retušovať časti snímku aj s nepravidelným tvarom
 • automatické korekcia a vyrovnanie perspektívy: program sám rozozná línie a napraví ich
 • inteligentné náhľady: možnosť upravovať súbory ktoré sú offline (napríklad na externom diskovom úložisku ktoré nie je pripojené k PC)
 • Visualize spots: vyhľadanie čiastočiek prachu na snímači a ich následné odstránenie (dostupné v develop režime – spot removal)
 • radiálny (kruhový) prechodový filter
   


 

Lightroom 5 tiež prináša rozšírené možnosti zdieľania a publikovania. Po novom môžete vytvárať video prezentácie s kombináciou snímkou, videoklipov a hudby.
 


 

Viac o novinke sa dozviete na stránke Adobe.com

 

Ak Vás táto novinka oslovila, môžete si u nás predobjednať krabicovú verziu programu Adobe® Photoshop® Lightroom® 5. Cena sa bude pohybovať na úrovni verzie Lightroom 4 za novú licenciu, ceny za upgrade a študentskú licenciu zatiaľ nie sú známe. Prvé kusy majú doraziť v utorok 18.6.2013. Predobjednávajte na shop@prolaika.sk

 

Adobe® Photoshop® Lightroom® 5
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Ivan Ivan
  Ivan / 11.06.2013 12:28:00
  Super, touto správou ste ma potešili. Skúšal som beta verziu, je tam pár vylepšení ktoré sú fakt užitočné. Jediný problém bol že na beta verzii sa nedal preklopiť môj aktuálny katalóg. :)
 • julo kotus julo kotus
  julo kotus / 11.06.2013 14:42:00
  Potešilo ma hlavne vylepšené retušovanie a možnosť úpravy fotografií "offline". Retuš bol jeden z hlavných dôvodov, prečo ešte stále používam pre fotografie Photoshop. Keď pridajú ešte prácu s vrstvami, photoshop môžem odinštalovať. :)
 • Martin Farkaš Martin Farkaš
  Martin Farkaš / 11.06.2013 15:13:00
  Ja sa radujem aj s možnosti "Visualize spots" pre odstránenie nečistôt na snímači. Veľa krát sa mi stalo že na monitore som si nevšimol bodku/y na modrej oblohe alebo inej jednoliatej ploche a po vytlačení fotky na papier som ju musel tlačiť ešte raz. Retušovací štetec je jasná vec, potešilo. Bol som dosť skeptický kvôli radiálnemu filtru ale musím povedať že to nie je na zahodenie. :) Takže všeho všudy, Lightroom 5 u mňa obstál na výbornú.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...