Nové tváre a pohľady v dokumente

Výstavy  /  PRO.Laika

Vážení zákazníci, priatelia fotografie. V mesiaci máj v našej galérii s reštauráciou hosťujeme skupinu dokumentárnych fotografov pod vedením fotografa, pedagóga a kurátora Matúša Zajaca.

Sociálny dokument si vyžaduje veľké nasadenie, obety a vytrvalosť. Veríme, že aj táto, na náš priestor netradičná, netradičná výstava vás zaujme. Srdečne Vás pozývame aj na premietanie a diskusiu s autormi dňa 6.mája .2015 o 18:00h u nás v PRO.Laika Gallery Restaurant.

O autoroch

Matúš Zajac ( 1971 )

Dokumentárny fotograf, pedagóg / katedra žurnalistiky UK / a kurátor viacerých významných výstav. Fotografiu študoval na  FAMU a VŠVU. Získal veľa ocenení napr: The best of Photojournalizm, Zlaté oko - Czech Press Photo, Slovak Press Photo či Novinárskej ceny. Vydal dve knihy Podoby viery 2011 a MIMO / OUT 2014. Vystavoval na rôznych fotografických festivaloch a v rôznych galériách na Slovensku a v zahraničí. Dlhodobo sa venuje talentovaným dokumentárnym fotografom a organizuje workshopy .

www.zajacphoto.com

 

Natália Hlavičková (1991)

Pochádza z Nových Zámkov. Fotografovaniu sa venovala už na strednej škole. Neskôr sa rozhodla pre štúdium psychológie na Univerzite Komenského v Bratislave, popri ktorom spolupracovala ako reportážny fotograf s magazínmi Shiz.sk a Áno!. Vzťah k dokumentárnej fotografii v nej prebudil dvojsemestrálny kurz Matúša Zajaca na Katedre žurnalistiky. Za fotografickú esej Come closer získala 2. miesto v súťaži Slovak Press Photo 2014 – kategória Študenti a mladí fotografi do 25 rokov. Je členkou  skupiny mladých slovenských dokumentárnych fotografov PHOTOLOGUE.

http://nataliahlavickova.weebly.com/

 

Laco Maďar  ( 1974 )

Pochádza z Rimavskej soboty. Prepája tradičný sociálny dokument s expresívnym pohľadom do vnútra subjektu. Jeho projekty sú postavené na jednotlivcoch , alebo skupine ľudí,
ktoré vychádzajú z jeho prirodzeného záujmu o človeka.
Venuje sa dlhodobým projektom Artritida, HoPe, From Amsterdam with Love, Offshore Workers, Black Man Faith, From Nigeria With Love, Letiska, Plaze.
Vystavoval na Slovensku a v Čechách. Žije a pracuje na Slovensku a v Nigérii.

 


Peter Dobiš  ( 1983 )

žije a venuje sa voľnej dokumentárnej tvorbe v Bratislave Zameriava sa na tažšie sociálne témy. V roku 2013 absolvoval intenzivny workshop s Matúšom Zajacom. V roku 2015 vyhral so svojou dokumentarnou sériou prestížne štipendium Ernesto Bazan Scholarship Fund.

http://peterdobis.weebly.com/

 

Ondrej Kupča (1985)

Narodený v Nitre. Vyštudoval ekonomickú a finančnú matematiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Fotografii sa začal aktívnejšie venovať po ukončení štúdia. Prvotný záujem o reportážnu fotografiu postupne rozvíja pod priateľským vedením slovenského dokumentárneho fotografa Matúša Zajaca. Je členom skupiny mladých slovenských dokumentárnych fotografov PHOTOLOGUE.

http://ondrokupca.wix.com/home

 

Slávka  Sedlačiková ( 1978 )

Narodila sa v Bratislave . Vyštudovala Ekonomickú Univerzitu v Bratislave. Pracuje v štátnej správe. V roku 2014 sa zúčastnila workshopu dokumentárnej fotografie pod vedením fotografa Matúša Zajaca. V momentoch očarenia má nutkavú potrebu fotiť. V súčasnosti ju najviac fascinuje možnosť zachytiť tú chvíľu v čase v ktorej sa človek prenesie do svojho vnútra, vlastného času a priestoru.

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...