Beseda s Lukášom Terenenom

Beseda s Lukášom Terenenom

Beseda  /  PRO.Laika

Pozývame vás na besedu s uznávaným filmárom Lukášom Terenom.

Vo filmovom svete je každý projekt plátnom čakajúcim na svoje obrazové spracovanie. Podobne ako maliar vyberá štetce a farby, aby oživil svoju víziu, kameraman vyberá objektívy a kamery (senzori), aby zachytil podstatu príbehu. Každý projekt a príbeh je jedinečný a ako umelec musí kameraman vybrať správne nástroje na vytvorenie diela. Podelím sa o svoj pohľad na to, ako každý projekt potrebuje svoj vlastný  štetec. Na konci dňa vám  však vždy obraz zarámuje "budget".

Lukáš Teren, absolvent VŠMU Ateliéru kameramanskej tvorby a fotografie u Profesora Jána Ďuriša. Po boku Tomáša Juríčka točil ako druhá kamera oceňovaný film Kandidát. Posledné roky bol agažovaný ako druhá kamera na niekoľkých celovečerných filmoch na Slovensku a v Čechách. Ako hlavný kameraman má za sebou niekoľko krátkych hraných aj dokumentárnych filmov, videoklipov a reklám. V roku 2014 bol prijatý do Associácie slovenkých kameramanov.

https://www.lukasteren.com/

Kedy: 22.9.2023 (piatok) 19:00 - 20:30
Kde: PRO.Laika Gallery Restaurant, Palackého 14, Bratislava

 

Lektor

Lukas Teren Producent, kameraman, režisér

Narodil som sa na Slovensku dvom umelcom a od mali
čka som sa venoval umeniu ako “freelancer”. Moja matka, reklamná fotografka, a otec, maliar, od malička vychovávali môjho tvorivého ducha. Na strednej škole som sa rozhodol ísť v matkiných šľapajach a študoval som fotografiu na Strednej škole umeleckého priemyslu Jozefa Vydru v Bratislave. Po štyroch rokoch intenzívneho umeleckého mentorstva som prešiel na pohyblivé obrázky, začal som študovať kameru na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Počas štúdia na akadémii som spolupracoval so svojimi kolegami na niekoľkých krátkych filmoch a ako diplomovú prácu som dokončil celovečerný film Dobrý človek. Naďalej som sa zdokonaľoval v kameramanských a režisérskych zručnostiach ako kameraman, spolupracoval som s talentovanými kameramanmi a učil sa od nich. Niekoľkokrát som sa tiež zúčastnil na Masterclass ASC v Los Angeles, kde som sa učil od renomovaných hollywoodskych filmárov. Neskôr som sa stal kameramanom celovečerného filmu "Vtedy v raji". Napriek náročnosti mi tento projekt poskytol neoceniteľné praktické skúsenosti. Pokračoval som v práci kameramana pre reklamy a televízne seriály, zdokonaľoval svoje zručnosti a rozvíjal odolnosť vo filmovom priemysle. Súčasne som režíroval a produkoval svoje vlastné projekty z vášne, ako napríklad krátky film "Spoons", a prispel som svojimi kameramanskými zručnosťami. V súčasnosti režírujem celovečerný dokumentárny film "Vesmírny kovboj", ktorý skúma život a prácu kameramana Richarda Krivdu. Ako prezident Asociácie slovenských kameramanov od roku 2018-2023 organizoval workshopy so zahraničnými kameramanskými lektormi pre študentov filmových škôl v rámci programu ASK Masterclass. V roku 2020 som premiéroval celovečerný dokumentárny film Libertas o českej a slovenskej kybernetickej komunite. V roku 2023 ako kameraman premiéroval dobrodružnú romantickú komédiu s názvom “Smolu mi nosíš ty ,láska”, ktorá sa natáčala na krásnych lokácia v Tatrách a na Chorvátskom ostrove Hvar. Počas svojej kariéry sa neustále snažím o osobný a profesionálny rast a usilujem sa vytvárať pôsobivé príbehy, ktoré rezonujú s divákmi.

Registrácia

Workshopy aj besedy majú miesto stretnutia v Prolaika Gallery Restaurant na Palackého ulici číslo 14 v Bratislave. Vstup na workshop/besedu je spoplatnený jednotnou cenou 5 € a podmienený potvrdenou registráciou. Počet miest je obmedzený, preto neváhajte s včasnou registráciou. Na workshop/besedu si najprv zakúpte voucher cez eshop Prolaika.sk. Následne sa registrujte na vybraný workshop/besedu cez fotoma.sk a pri registrácií uveďte do poznámky číslo objednávky. O úspešnej registrácii vás budeme informovať mailom. 


Postup registrácie na wokrshop/besedu počas narodeninového týždňa:

  • zakúpte si voucher cez eshop Prolaika.sk
  • 1 Voucher = 1 vstup na workshop alebo besedu
  • v prípade potreby zvýšte požadované množstvo v košíku
  • zvoľte platbu kartou, potvrďte objednávku
  • na stránke fotoma.sk sa registrujte na zvolený workshop/besedu
  • v poznámke pri registrácii zadajte číslo Vašej objednávky
  • po spárovaní platby s registráciou Vám potvrdíme účasť emailom

 

 

Pri príležitosti našich 30. narodenín vás v dňoch 18.-23.9.2023 srdečne pozývame na týždeň trvajúcu oslavu! Zažite s nami skvelé workshopy, besedy, otestujte techniku a využite jedinečné akčné ponuky. Viac info o programe a registráciu nájdete na Narodeninový týždeň v Prolaike.

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...